آموزش پریمیر

معرفی ابزارهای تایم لاین در پریمیر

معرفی ابزارهای تایم لاین در پریمیر

آشنایی با مهمترین ابزارهای timeline پریمیر

در این بخش از آموزش پریمیر به معرفی ابزارهای تایم لاین در پریمیر و کاربردهای آن خواهیم پرداخت. برای آشنایی با آن‌ها ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

ابزار Snap در تایم لاین پریمیر

اولین بخش از معرفی ابزارهای تایم لاین در پریمیر را به ابزار Snap اختصاص دادیم که یکی از مهم‌ترین ابزارهای آموزش تایم لاین در پریمیر است. زیرا به دلیل ایجاد یک حالت مغناطیسی می‌تواند به راحتی دو فایل را در کنار یکدیگر قرار دهد. برای نمونه اگر بخواهید دو فایل ویدئویی را در قسمت تایم لاین با یکدیگر Match کنید، کافی است ابزار Snap که حرف S از صفحه کلید، کلید میانبر آن به شمار می‌رود فعال کنید.

ابزارهای تایم لاین در پریمیر

بدین ترتیب زمانی که یک فایل را حرکت داده و به فایل دیگر نزدیک کنید، به دلیل وجود حالت مغناطیسی به سرعت به یکدیگر می‌چسبند. با غیرفعال کردن این گزینه، خواهید دید زمانی که دو فایل به یکدیگر نزدیک می‌شوند، حالت مغناطیسی‌ای به وجود نمی‌آید. به عبارتی دو فایل در نزدیکی یکدیگر قرار می‌گیرند اما به هم نمی‌چسبند.

ابزارهای تایم لاین در پریمیر

ابزار Selection در تایم لاین پریمیر

دومین بخش از معرفی ابزارهای تایم لاین در پریمیر را به ابزار Selection اختصاص دادیم که به طور معمول برای انتخاب فایل و جابه‌جایی آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. زمانی که تعداد فایل‌ها بسیار زیاد است و می‌خواهید همه را با هم در یک ردیف جابه‌جا کنید، از ابزار Track Select کمک بگیرید. زیرا به هنگام استفاده از این ابزار نیازی به انتخاب تک‌تکِ فایل‌ها نیست و در صورت قرارگیری روی فایل‌ها، همه آن‌ها را با یکدیگر جابه‌جا می‌کند.

ابزارهای تایم لاین در پریمیر

ابزار Ripple Edit در timeline پریمیر

سومین بخش از معرفی ابزارهای تایم لاین در پریمیر را به ابزار Ripple Edit اختصاص دادیم و زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که می‌خواهیم طول یک تصویر را اضافه کنیم. اگر دقت داشته باشید، می‌بینید که فایل‌های ویدئویی را نه می‌توان اضافه و نه کم کرد. مگر آن که بخشی از فایل را برش زده و آن قسمت را حذف کنید. اگر بخواهید قسمت حذف شده را دوباره برگردانید، روی ابزار Ripple Edit کلیک کرده و نشانگر موس را در انتهای فایل قرار دهید تا بخش حذف شده، مجدداً به فایل اضافه شود. به عبارتی این ابزار کمک می‌کند تا بدون وارد کردن دوباره فایل به بخش تایم لاین و یا استفاده از کلید ترکیبی Ctrl+Z به راحتی بتوانید بخش حذف شده را بازگردانید.

ابزارهای تایم لاین در پریمیر

ابزار Razor در تایم لاین پریمیر

چهارمین بخش از معرفی ابزارهای تایم لاین در پریمیر را به ابزار Razor Tool اختصاص دادیم. این ابزار، جزء آن دسته از ابزارهایی است که می‌توانید با استفاده از آن، به برش هر قسمتی از فایل که می‌خواهید بپردازید. برای نمونه اگر قسمتی از فایل را لازم ندارید روی Razor کلیک کرده یا C را از صفحه کلید بزنید تا نشانگر موس تغییر کند. اکنون روی هر بخشی از فایل که کلیک کنید، آن قسمت بُرش خواهد خورد. سپس با استفاده از ابزار Select می‌توانید آن را از فایل جدا کرده و در قسمت دیگری قرار دهید و یا حذف کنید.

ابزار Razor در تایم لاین پریمیر

ابزار Slip در timeline پریمیر

پنجمین بخش از معرفی ابزارهای تایم لاین در پریمیر را به ابزار Slip اختصاص دادیم که می‌توانید به واسطه آن بازه‌های مختلف فیلم را روی صفحه نمایش ببینید. برای نمونه روی این ابزار کلیک کنید، اگر نشانگر موس را در بازه‌های مختلف در تایم لاین جابه‌جا کنید، می‌توانید بخش‌های مختلف ویدئو را در صفحه نمایش مانیتور در قسمت Program ببینید.

ابزار Slip در تایم لاین پریمیر

ابزار Pen در timeline پریمیر

ششمین بخش از معرفی ابزارهای تایم لاین در پریمیر را به ابزار Pen اختصاص دادیم که یکی از ابزارهای آشنای گرافیک است و کلید میانبر آن P می‌باشد. کاربرد ابزار قلم در این برنامه به بلندی صدا و شفافیت تصویر مرتبط است. در قسمت صدای ویدئو، یک خط دارید که با انتخاب این ابزار می‌توانید نقاطی را مشخص و با جابجایی آن، حالت Feed را روی صدا ایجاد کنید. با نگه داشتن کلید Ctrl از صفحه کلید، حالت ابزار تغییر پیدا می‌کند که می‌توانید به آن جهت دهید و آن را جابه‌جا کنید.

ابزارهای تایم لاین در پریمیر

ابزار Hand در تایم لاین پریمیر

هفتمین بخش از معرفی ابزارهای تایم لاین در پریمیر را به ابزار Hand اختصاص دادیم. با استفاده از این ابزار می‌توانید در هر بخشی از تایم لاین که قرار دارید، کل آن را به سمت چپ یا راست حرکت دهید، بدون آن که عناصر روی آن جابه‌جا شوند.

ابزار Type در timeline پریمیر

هشتمین و آخرین بخش از معرفی ابزارهای تایم لاین در پریمیر را به ابزار Type اختصاص دادیم. با استفاده از این ابزار می‌توانید متن مورد نظر را روی صفحه نمایش تایپ کنید.

ابزار Type در timeline پریمیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *