طراحی بنر

اندازه استاندارد بنر چقدر است + ویدئو آموزشی

ابعاد استاندارد بنر, سایز بنر

چگونه سایز استاندارد پوستر را انتخاب کنیم؟

هنگام طراحی بنر و پوسترهای چاپی باید سایز استانداردی را مد نظر قرار داد. در غیر این صورت ممکن است بازخورد بنر شما به شدت کاهش یابد.

فهرست مطالب

همانطور که می‌دانید، هر چیزی دارای استانداردی است. این استانداردها معمولاً بر اساس قوانینی به دست آمده‌اند و می‌بایست رعایت شوند. برای طراحی بنر نیز استانداردهایی وجود دارد که باید از آن‌ها پیروی کرد. اینکه کدام یک از استانداردهای موجود مورد نظر است، کاملاً به مقصود و هدف نهایی کاربر وابسته است. در این مطلب قصد داریم شما را با ابعاد استاندارد بنر آشنا کرده و سایز پوسترهای پُر کاربرد را معرفی کنیم تا در طراحی بنرهای مختلف به مشکل بر نخورید. پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

آشنایی با ابعاد استاندارد بنر

اولین و مهم‌ترین گام در طراحی یک بنر، انتخاب سایز یا ابعاد استاندارد آن است. بنرهای تبلیغاتی در سایزهای مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند. ابعاد این نوع از پوسترها بر اساس مقیاس پیکسل در نظر گرفته می‌شود که هر چه تعداد پیکسل‌ها در عرض یا ارتفاع بیشتر باشد، باعث بزرگ‌تر شدن اندازه بنر تبلیغاتی می‌شود. در نتیجه حجم فایل بنر بر اساس کیلوبایت نیز بیشتر خواهد شد.

به یاد داشته باشید که اگر بنر تبلیغاتی شما برای تبلیغات وب سایتی طراحی شده است، به طور معمول نباید از ۱۰۰ کیلوبایت فراتر رود. چراکه اغلب وب سایت‌ها، حجم قابل قبول را برای بارگذاری در سایت، حدود ۱۰۰ کیلوبایت در نظر گرفته‌اند. اما آنچه که در طراحی پوستر تبلیغاتی بسیار حائز اهمیت است و باید به آن توجه داشت ابعاد استاندارد بنر است.

ابعاد استاندارد بنرهای تبلیغاتی برای وب سایت

  • بنرهای مربعی

این بنرها به طور معمول در سه سایز (۱۲۵*۱۲۵)، (۱۵۰*۱۵۰) و (۳۰۰*۳۰۰) طراحی می‌شوند.

  • بنرهای مستطیلی

این بنرها شامل مستطیل متوسط (۲۵۰*۳۰۰)، مستطیل عمودی (۴۰۰*۲۴۰)، مستطیل بزرگ (۲۸۰*۳۶۶)، مربع مستطیل (۴۵۰*۱۸۰)، مستطیل افقی (۱۰۰*۳۰۰) و مستطیل افقی بزرگ (۳۰۰*۷۲۰) می‌شوند.

  • بنرهای دکمه‌ای

ابعاد استاندار این نوع از بنرها شامل بنر کامل (۶۰*۴۶۸)، بنر نیمه (۶۰*۲۳۴)، بنر ریز (۳۱*۸۸)، بنر دکمه‌ای سایز ۱ (۹۰*۱۲۰)، بنر دکمه‌ای سایز ۲ (۶۰*۱۲۰)، بنر عمودی (۲۴۰*۱۲۰) و بنر بزرگ (۹۰*۷۲۸) می‌باشد.

  • بنرهای بزرگ

این بنرها به طور معمول در سه سایز (۶۰۰*۱۶۰)، (۶۰۰*۱۲۰) و (۶۰۰*۳۰۰) طراحی می‌شوند.

ابعاد استاندارد بنرهای تبلیغاتی برای اپلیکیشن‌های موبایل 

با توجه به اینکه امروزه رشد قابل توجهی در زمینه طراحی و استفاده از اپلیکیشن‌های موبایلی داریم، نوع جدیدی از تبلیغات به وجود آمده که به آن تبلیغات موبایلی می‌گویند. با استفاده از این نوع بنرها می‌توان بیشترین میزان درآمد را از کاربران موبایل به دست آورد. در این مدل از تبلیغات، بنرهای تبلیغاتی گیف بیشتر دیده می‌شوند.

ابعاد استاندارد این نوع بنرها در موبایل شامل (۵۰*۳۲۰) و (۲۵۰*۳۰۰) می‌باشند. همچنین ابعاد استاندارد بنر برای تبلت (۹۰*۷۲۸) است، در حالی که بنرهای تمام صفحه با ابعاد ۱۰۲۴*۷۶۸ نیز به عنوان بنرهایی با نرخ تعامل بالا به شمار می‌روند. حال اگر بخواهیم به استانداردترین ابعادی اشاره کنیم که به راحتی در نسخه ریسپانسیو دیده می‌شوند و به ترتیب جزء پُر بازدیدترین ابعاد هستند، باید ابعادی چون (۹۰*۷۲۸)، (۲۵۰*۹۷۰)، (۶۰*۴۶۸)، (۲۹۰*۲۹۰)، (۱۵۰*۳۰۰)، (۱۲۰*۲۴۰)، (۹۰*۹۷۰)، (۳۰*۲۴۰) و (۱۵۰*۹۴۴) را در نظر بگیریم. اغلب طراحان بنر گیف از این ابعاد برای طرح های خود استفاده می کنند.

ابعاد استاندارد بنرهای تبلیغاتی چاپی 

پوسترهای تبلیغاتی چاپی، ابزاری برای بازاریابی و فروش، اطلاع‌رسانی و یا فضایی مناسب جهت گرفتن عکس در همایش‌ها و رویدادهای مهم محسوب می‌شوند. محبوب‌ترین اندازه این نوع از بنرها در میان خریداران، ابعاد (۲۰۸۰*۸۰۰) میلی‌متر است که به احتمال زیاد بارها آن را در رویدادهای تجاری دیده‌اید.

البته این موضوع، دلیلی بر برتری این ابعاد نسبت به سایر ابعادها نیست و باید بر اساس منطق و به هدف نهایی، انتخاب درستی در این زمینه صورت پذیرد. ارتفاع این نوع از پوسترها به طور معمول از ۵/۲ متر بیشتر نخواهد شد، چراکه در بسیاری از مکان‌های تجاری محدودیت‌هایی در ارتفاع وجود دارد. حال به بررسی پُر کاربردترین ابعاد استاندارد بنرهای چاپی می‌پردازیم که بتوانید بر اساس آن تصمیم بگیرید که پوستر چاپی‌ خود به چه میزانی باشد.

  • بنر مینی : (۸۵۰*۴۰۰) از این مدل بنرها بیشتر بر روی میز و پایه استفاده می‌شود.
  • بنر اسلیم لاین : (۲۰۹۸*۶۰۰) برای استفاده در فضاهای محدود و بسیار کوچک مناسب است.
  • بنر A3 دسکتاپ : (۴۴۰*۳۰۰) برای نمایش اطلاعات در فضاهای کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • بنر استاندارد : (۲۰۸۰*۸۰۰) به منظور استفاده در رویدادها و مکان‌های مختلف، بسیار ایده‌آل است.
  • بنر عریض : (۲۲۱۰*۲۰۰۰) به عنوان زمینه عکاسی در همایش‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ابعاد استاندارد بنرهای تبلیغاتی برای استندهای ایستاده 

استندها بر اساس کاربردهایشان، سایزهای متنوعی دارند. به هنگام سفارش بنر یک استند باید به ابعاد آن و میزان فضایی که قرار است اشغال کند، توجه شود. اگرچه سایز استندها را می‌توان بر اساس نیاز تغییر داد و به ابعاد دلخواه در آورد، اما به طور معمول به هنگام استفاده از استندها از ابعاد استاندارد (۹۰*۲۰۰)، (۱۰۰*۲۰۰)، (۶۰*۱۶۰)، (۸۵*۲۰۰)، (۹۰*۲۰۰) و (۱۷۰*۶۰) استفاده می‌شود. به یاد داشته باشید کیفیت استند و بنری که سفارش می‌دهید، چه از لحاظ جنس و متریال و چه از لحاظ طراحی، تأثیر بسیار زیادی روی طرز تفکر مخاطب هدف، درباره محصول، برند و خدمات شما دارد.

سخن پایانی

در این مطلب با ابعاد استاندارد بنر سایت و پوسترهای چاپی آشنا شدیم و دانستیم اولین و مهم‌ترین گام در طراحی اسلایدر سایت ، انتخاب سایز یا ابعاد استاندارد آن است. در ادامه به بررسی محبوب‌ترین ابعاد استاندارد در بنرهای تبلیغاتی پرداختیم که بیشتر سایت‌های میزبان تبلیغات بنری از آن استفاده می‌کنند. همچنین ابعاد استاندارد بنرهای چاپی و استندی را با هم مرور کردیم. پیشنهاد ما به شما برای داشتن تبلیغات بهتر آن است که طراحی بنرهای خود را حتماً بر اساس یکی از سایزهای استاندارد انجام دهید تا بتوانید در بیشتر بخش‌های منتخب تبلیغات بنری، از آن استفاده کنید.

author-avatar

درباره الهام اسلامی

من الهام اسلامی از سال 84 به طور تخصصی پروسه تصویرسازی و طراحی کاراکتر رو آغاز کردم. خوشحالم که میتونم اطلاعاتم رو در اختیار شما هم قرار بدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *