پوستر تبلیغاتی

آموزش نصب و چسباندن بنر روی دیوار + ویدئو

نحوه نصب و چسباندن بنر

چگونه بنر را روی شیشه بچسبانیم

نصب بنر و پوستر روی دیوار و شیشه یکی از دغدغه های بزرگ نصابان می‌باشد. اگر به تازگی بنر خریده‌اید و نمی‌دانید چگونه آن را روی دیوار یا شیشه مغازه خود نصب کنید، این مطلب به شما کمک می‌کند تا نحوه چسباندن آن را بیاموزید. نصب بنر بر روی سطوح مختلف، جزء یکی از کارهای تخصصی محسوب می‌شود. به خصوص اگر سطح مورد نظر، اتوبوس باشد. چرا که وجود فرورفتگی‌ها و برآمدگی‌های موجود، کار را بسیار دشوار می‌کند.

به طور کلی، نصب بنر تبلیغاتی به خصوص بنرهای شابلونی، علاوه‌بر زیباسازی فضا می‌توانند به کسب و کارها رونق بخشیده و باعث بیشتر دیده شدن آن‌ها شوند. اگر شما هم به دنبال راهکاری هستید که بدانید «بنر را با چه چسبی بچسبانیم؟» و یا «چگونه بنر را روی دیوار نصب کنیم؟»، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با نحوه نصب و چسباندن بنر آشنا کرده و به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم.

آموزش نصب بنر بر روی سطوح مختلف

 

اگر کمی به اطراف خود در سطح شهر دقت کرده باشید، تابلوهای بزرگ شهری (بیلبوردها)، عکس‌ها و تبلیغات بسیار بزرگ در جای جای شهر و اماکن عمومی دیده می‌شوند. پُر واضح است که امکان تولید بنر یا فلکسی با چنین ابعادی خارج از استاندارد تولید شده، میسر نیست. از این رو تهیه بنر یا فلکس مورد نیاز برای چنین ابعادی، نیازمند روشی است که بتوان با هر اندازه و ابعادی، پوستر تبلیغاتی یا فلکس دلخواه خود را ایجاد کرد. یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌های موجود، استفاده از چسب پوستر است که با کمک آن می‌توان بنرها را به صورت کاملاً کاربردی به یک‌دیگر متصل کرد و به ابعاد دلخواه رسید.

اگر خود شما تاکنون بنری را سفارش داده باشید، بی‌شک یکی از دغدغه‌هایتان این بوده که «با چه چسبی بنر را به دیوار بچسبانید؟» یا «چگونه بنر را روی شیشه بچسبانید؟». به طور قطع بهترین روش برای نصب بنر، استفاده از چسب مخصوص بنر است که با استفاده از آن می‌توانید بنر را روی دیوار، شیشه و یا حتی سطوح مختلف نصب کنید.

استفاده از چسب مخصوص پوستر ، میزان سرعت چسباندن بنر را حدود دو دقیقه افزایش می‌دهد و به خشک‌کن یا کاتالیزور نیاز ندارد. به عبارتی می‌توان گفت که استفاده از این روش نه تنها در چاپ بنر و فلکسی مورد استفاده قرار می‌گیرد، بلکه حتی برای نصب پوستر بر روی شیشه از آن استفاده می‌شود.

آموزش نصب بنر بر روی دیوار

برای نصب بنر بر روی دیوار به غیر از استفاده از چسب بنر، روش‌های دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم. اگر دیوار مورد نظر آجری است، بهترین راه برای نصب پوستر ، اتصال به وسیله رولپلاک است. دقت داشته باشید، دیواری که بنر را بر روی آن نصب می‌کنید، برجستگی تیز یا بی‌نظمی آشکاری نداشته باشد.

توصیه می‌کنیم چشمی‌ها (سوراخ‌های ایجاد شده با حلقه فلزی) را قبل از نصب ایجاد کنید. همچنین از پیچ لنگر و واشر استفاده کنید تا قدرت پایه‌ها را افزایش دهد. این روش بیشتر برای نصب بنرهایی کاربرد  دارد که مدت زمان زیادی ثابت خواهند بود. اما اگر بنر شما به صورت مداوم در حال تغییر می‌باشد، بهتر است از قاب مخصوص نصب پوستر بهره بگیرید تا هم سوراخ‌های کمتری بر روی دیوار ایجاد شود و هم نحوه عملکرد شما ساده‌تر گردد.

آموزش نصب پوستر در مکان‌های بادگیر

برای نصب بنر در مکان‌های بادگیر یا پنجره‌ها بهتر است از مش بنر استفاده کنید. از آنجایی که شرایط آب و هوایی در نصب پوستر بسیار تأثیرگذار است، توصیه می‌کنیم نصب پوستر را در هوای آرام و کمتر از منفی 10 درجه سانتیگراد انجام دهید.

مراحل نصب بنرهای شابلونی

برای نصب بنرهای شابلونی، به تخصص و مهارت نیاز دارید. به خصوص اگر برای اولین بار است که این کار را انجام می‌دهید، باید دقت زیادی به هنگام نصب داشته باشید. مراحل نصب اینگونه بنرها عبارت است از :

  • مرحله اول: دقت داشته باشید که هیچ برجستگی و یا فرورفتگی‌ای در سطح مورد نظر وجود نداشته باشد، زیرا در این صورت بنر به خوبی بر روی سطح نصب نشده و در زیر آن حباب ایجاد می‌شود.
  • مرحله دوم: پس از آن که محل مناسب برای نصب پوستر تبلیغاتی را انتخاب کردید، سطح آن را به وسیله یک دستمال مرطوب تمیز کنید تا عاری از هرگونه گرد و خاک شود.
  • مرحله سوم: اکنون به مخلوطی از آب و ریکا نیاز دارید که باید آن را بر روی سطح مورد نظر پخش کنید.
  • مرحله چهارم: اکنون باید با استفاده از چسب مخصوص، بنر را بر روی محل مورد نظر نصب و از صاف بودن آن اطمینان حاصل پیدا کنید.
  • مرحله پنجم: حال به آرامی باید از یک طرف بنر شروع به برداشتن لیبل پشت آن کنید. در این هنگام اگر زیر طراحی بنر حباب ایجاد شده باشد، می‌توانید به وسیله یک کاردک حباب‌ها را خارج کنید.
  • مرحله ششم: حداکثر 2 تا 3 ساعت زمان می‌برد که بنر خشک شود. دقت داشته باشید که اگر در فصول سرد سال، اقدام به نصب چنین بنرهایی می‌کنید، از مخلوط آب و ریکا استفاده نکنید، زیرا مانع از چسبیدن پوستر خواهد شد.

سخن پایانی

در این مطلب با نحوه نصب و چسباندن بنر آشنا شدیم و به سوالاتی چون «با چه چسبی بنر را به دیوار بچسبانیم؟» و یا «چگونه بنر را روی دیوار نصب کنیم؟»، پاسخ دادیم. در ادامه نیز، روش‌های نصب بنر را بررسی کردیم. به یاد داشته باشید که قیمت چسب بنر، به وزن و قدرت چسبندگی آن وابسته بوده و با توجه به آن محاسبه می‌شود. همچنین هزینه نصب بنر، به روش نصب وابسته است و بسته به مکان قابل نصب، استفاده از چسب یا قاب بنر و نیز تجهیزات مورد نیاز، متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *