آموزش پریمیر

آشنایی با قابلیت‌ های Mark In و Mark Out در پریمیر

آشنایی با قابلیت‌های Mark In و Mark Out در پریمیر

چگونه با Mark In و Mark Out در پریمیر کار کنیم؟

در این بخش از آموزش پریمیر به بررسی قابلیت‌های Mark In و Mark Out پرداخته و کاربردهای آن‌ها را با یکدیگر مرور می‌کنیم. لذا ما را تا انتهای این راهنمای آموزشی همراهی کنید. با استفاده از این دو گزینه می‌توانید دو بازه را در یک ویدئو مشخص کنید. بدین ترتیب که نشانگر موس را در نقطه مورد نظر از ویدئو قرار داده و با زدن Mark In نقطه اولیه را مشخص می‌کنید.

مجدداً نشانگر موس را در بخش دیگری قرار داده و دکمه Mark Out را بزنید تا نقطه ثانویه یا پایانی مشخص شود. کلیدهای میانبر برای این دو گزینه به ترتیب I و O است که می‌توانید بدین طریق، دو بازه‌ای را که از ویدئو جدا کردید، انتخاب کنید. جهت افزایش و یا کاهش مقدار این بازه می‌توانید نشانگر موس را در ابتدای Mark In قرار دهید و طول آن را بیشتر کنید و یا روی Mark Out قرار داده و آن را به جلو یا عقب حرکت دهید تا بازه دلخواه انتخاب شود.

آشنایی با قابلیت‌های Mark In و Mark Out در پریمیر

در بخش Source نیز می‌توانید بازه زمانی را تعیین کنید. یعنی اگر روی Mark In کلیک کنید و یک دقیقه را برگزینید، خواهید دید که Mark In روی دقیقه 1 قرار می‌گیرد. همچنین با انتخاب دو دقیقه برای Mark Out مشاهده می‌کنید که روی دقیقه 2 قرار می‌گیرد. بدین ترتیب بازه 1 تا 2 دقیقه به دقت انتخاب می‌شود.

آشنایی با قابلیت‌های Mark In و Mark Out در پریمیر

نحوه کار با Mark In و Mark Out در پریمیر

همانطور که اشاره شد، Mark In و Mark Out زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند که بخواهید یک یا چندین بخش از ویدئو یا صوت را جدا کنید و در بخش تایم لاین در پریمیر قرار دهید. برای نمونه در اینجا بخشی از ویدئو را انتخاب و در قسمت تایم لاین قرار دهید. پس از مشخص شدن نقاط ابتدایی و انتهایی، نشانگر موس را در بخش Source نگه داشته و با Drag & Drop کردن در قسمت تایم لاین، می‌توانید بخشی از ویدئویی را که انتخاب کردید، در قسمت تایم لاین ببینید.

آشنایی با قابلیت‌های Mark In و Mark Out در پریمیر

حتی اگر به جای یک فایل ویدئویی، یک فایل صوتی را در اختیار داشته باشید با دو بار کلیک بر روی آن، در پنجره Source نشان داده می‌شود. می‌توانید با استفاده از Mark In و Mark Out دو بازه را در فایل صوتی مشخص کنید. لازم به ذکر است که فایل‌های صوتی همچون فایل‌های ویدئویی امکان Drag & Drop را نخواهند داشت، بلکه می‌بایست پس از انتخاب بازه زمانی، با استفاده از Insert فایل صوتی را در قسمت تایم لاین قرار دهید.

آشنایی با قابلیت‌های Mark In و Mark Out در پریمیر

به عبارتی در فایل‌های صوتی، پس از جداسازی بخش مورد نظر و قرار دادن در قسمت تایم لاین، می‌بایست بر روی Drag Audio Only کلیک کرده و آن را نگه دارید به قسمت Audio بکشید. بدین ترتیب می‌توانید به راحتی بازه‌ها را جابه‌جا و به دلخواه انتخاب کنید. دقت داشته باشید همانطور که در فایل‌های ویدئویی می‌توانستید Source را به صورت دقیق تعیین کنید، در فایل‌های صوتی نیز این قابلیت وجود دارد و می‌توانید از آن استفاده کنید.

چگونه با Mark In و Mark Out در پریمیر کار کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *