طراحی کاراکتر

هزینه سفارش طراحی چهره | تعرفه, قیمت, نمونه نقاشی چهره صورت حرفه ای

طراحی چهره , نقاشی صورت

نمونه کارها

تعرفه‌ ها

ثبت سفارش

طراحی سیاه و قلم چهره

طراحی صورت به عنوان یکی از خلاقانه‌ترین کارهای هنری است که بسیاری از افراد برای مناسبت‌های خاص اقدام به سفارش طراحی سیاه قلم می‌کنند. از جذاب‌ترین بخش‌های هنر نقاشی بخش طراحی چهره است.  طراحی چهره به دو صورت حرفه‌ ای و نیمه‌ حرفه‌ ای انجام می‌شود. در دنیای واقعی، طراحان بیشتر به نقاشی چهره می‌پردازند.

اما به دلیل گسترش و فراگیری این هنر، علاقه‌مندان به نقاشی صورت می‌توانند نمونه‌هایی از کارهای قدیمی خود را در این زمینه به نمایش بگذارند.

طراحی سیاه و قلم چهره

طراحی صورت به عنوان یکی از خلاقانه‌ترین کارهای هنری است که بسیاری از افراد برای مناسبت‌های خاص اقدام به سفارش طراحی سیاه قلم می‌کنند. از جذاب‌ترین بخش‌های هنر نقاشی بخش طراحی چهره است.  طراحی چهره به دو صورت حرفه‌ ای و نیمه‌ حرفه‌ ای انجام می‌شود. در دنیای واقعی، طراحان بیشتر به نقاشی چهره می‌پردازند.

اما به دلیل گسترش و فراگیری این هنر، علاقه‌مندان به نقاشی صورت می‌توانند نمونه‌هایی از کارهای قدیمی خود را در این زمینه به نمایش بگذارند.

طراحی چهره یا نقاشی صورت

یکی از برجسته‌ترین نمونه‌های طراحی چهره نقاشی هنرمند ژاپنی " چوگوچی " است. چوگوچی، یک نقاش ژاپنی بااستعداد در نقاشی چهره است که برای کارهای هنری خود به کشورهای مختلف دنیا سفرکرده است.

طراحی چهره

نقاشی سیاه قلم از قدیمی‌ترین هنرهای موجود در صنعت چاپ است. این سبک از طراحی از جمله مواردی است که علاقمندان زیادی را به سمت خود جذب کرده است.

از این‌ رو در این مقاله به توضیح و آموزش طراحی چهره و انواع نقاشی می‌پردازیم.

توجه کنید که طراحی چهره با طراحی کاراکتر کاملا متفاوت است. در طراحی شخصیت‌ های انیمیشن المان‌ها به صورت گرافیکی در فضای افترافکت یا فتوشاپ انجام می‌شود. اما برای نقاشی چهره هیچ خبری از طراحی بر بستر ابزارهای فتوشاپ و غیره نیست. 

سفارش طراحی چهره

به‌طورکلی طراحی صورت به سه بخش تقسیم می‌شود که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

این نوع طراحی از جذاب‌ترین انواع طراحی است. در طراحی چهره کودکان از تکنیک‌ های خاصی استفاده می ‌شود. اگر نقاشی چهره کودکان جذاب باشد، کودک با دیدن آن‌ها هیجان‌زده می‌شود.

همچنین این نوع نقاشی باعث افزایش اعتماد به‌ نفس کودک می‌شود. نقاشی چهره برای کودکان در سنین مختلف مناسب است.

از طرفی این نقاشی یک نوع از نقاشی محسوب می‌شود که باید در سنین مختلف صورت گیرد.

نقاشی چهره نوجوانان نیز برای جوانان جذابیت خاصی دارد. در این طراحی معمولاً از رنگ‌ های روشن‌ تر استفاده می‌شود.

اما در طراحی چهره نوجوانان معمولاً از رنگ‌های تیره‌تر استفاده می‌شود. این نوع نقاشی‌ ها برای کودکان و نوجوانان بسیار جذاب خواهد بود.

هزینه طراحی چهره

قیمت طراحی چهره باتوجه‌به اندازه آن و مهارت هنرمند می‌تواند متفاوت باشد.

سفارش طراحی چهره

تعرفه نقاشی صورت و چهره از جمله نکاتی است که نمی‌توان به این سادگی ها آن را تعیین کرد. لذا هنگام طراحی باید با طراح مربوطه تمامی جوانب کار را سنجید.

هزینه نقاشی چهره این روزها بین 400 هزار الی 2 میلیون تومان متغیر است. زمان لازم برای اجرای آن نیز معمولا 3 الی 10 روز است.

اما، اگر طرح مورد نظر خیلی حرفه ای و سخت باشد، ممکن است حتی 20 الی 30 روز نیز برای اجرای آن زمان نیاز باشد.

در چنین شرایطی قیمت طراحی چهره می تواند بین 7 الی 15 میلیون متغیر باشد.

از دیگر فاکتورهای تعیین کننده در هزینه نقاشی صورت می توان به ابعاد کار اشاره کرد. طبیعتا هر چه ابعاد کار بزرگ تر باشد، قیمت ها بیشتر خواهند شد.  

نقاشی ساده چهره با سیاه قلم

برای کسانی که در ابتدای مسیر یادگیری نقاشی هستند، ابتدا پیشنهاد می‌شود با طراحی چهره ساده شروع کنند.

اما کسانی که با تکنیک‌ های نقاشی آشنا هستند می‌توانند پس از مطالعه اصول و مبانی طراحی آناتومی ، آناتومی و بافت، وارد مراحل بعدی شوند.

همچنین طراحی بافت و نقاشی آناتومی (به‌صورت پروژه ‌ای) می‌تواند برای افرادی که آشنایی چندانی با این حیطه‌ها ندارند مفید باشد.

نقاشی را می‌توان مرحله آخر و پایانی در روند یادگیری نقاشی دانست و به‌صورت حرفه ‌ای تر می‌توانید نقاشی را شروع کنید.

در یادگیری طراحی آناتومی و بافت شما در ابتدا باید به کمک و مشورت با مربیان و اساتید دراین‌خصوص مطالعه و تحقیقات خود را به‌صورت اصولی و آکادمیک پیش ببرید.

هزینه طراحی چهره

در مرحله بعد در صورت نیاز می‌توانید به کلاس‌های آموزشی با حضور اساتید مطرح در این حوزه مراجعه کرده و آموزش‌های لازم را فرا بگیرید.

در ابتدا، طرح‌های ساده‌ای به ذهن می‌رسد، اما با مرور زمان طرح‌ها پیچیده‌تر می‌شوند؛ بنابراین با ترسیم و طراحی طرح‌ های زیبا، می‌توان از طرح ‌های پیچیده‌تر هم نتیجه‌ای قابل‌ قبول گرفت.

اگر طراح خوبی هستید و به دنبال یادگیری این حرفه هستید، طراحی چهره ساده را در اولویت قرار دهید. این طرح‌ها به دلیل وجود رنگ‌ها و سایه‌ها، به‌سادگی می‌توانند حالت طبیعی به چهره‌های شما ببخشند.

 پس از ترسیم این طرح‌ها، به‌آرامی آن‌ها را پاک‌ کرده و از رنگ‌های خنثی مانند رنگ قهوه‌ ای استفاده کنید. بعد از پاک ‌کردن قلم ‌موهای پاستیلی باید از سایه‌های طبیعی استفاده کنید. نقاشی چهره ساده اولین قدم برای یک نقاشی حرفه ‌ای شدن است.

طراحی چهره با مداد

نقاشی چهره با مداد می‌تواند نقطه شروعی برای کسانی باشد علاقه‌مند به یادگیری طراحی حرفه ‌ای هستند.

بهترین پله برای شروع یادگیری حرفه ‌ای طراحی چهره با مداد است. یادگیری آناتومی صورت به شما کمک می‌کند با استفاده از مداد بتوانید بهتر حالت صورت، پلک‌ ها و ابروها و سایر اجزای صورت را به نمایش در بیاورید.

برای آموزش و طراحی هر نوع نقاشی ، می‌توانید از الگوهای ارائه شده در استفاده کنید. این الگوها را می‌توان با نرم‌افزارهای مخصوص طراحی کرد.

برای یادگیری طراحی با مداد بهتر است از این الگوها در طراحی ابرو، گونه ‌ها، لب ‌ها و خطوط چشم استفاده شود تا به شما در ایجاد طرح‌های مناسب، کمک کند.

در هر مرحله‌ای از نقاشی صورت انسان می‌توانید از این الگوها استفاده کنید. پس از یادگیری این الگوهای طراحی، طرح شما جذاب‌تر و خلاقانه‌تر خواهد شد.

نقاشی چهره

 یادگیری اصول طراحی به شما کمک می‌کند تا بتوانید در کنار این کار و آموزش نحوه استفاده از مداد نحوه صحیح ترسیم کردن را نیز فرا بگیرید.

آموزش نقاشی در کنار استفاده از مداد به شما کمک می‌کند تا بتوانید طرح‌های خلاقانه و بسیار زیبایی را خلق کنید.

نحوه صحیح استفاده از مداد باعث می‌شود تا شما بتوانید طرح‌های بسیار جذاب و منحصربه‌فردی را ایجاد و در کنار استفاده از مداد به شکل صحیح بتوانید طرح‌های زیبایی را خلق کنید.

یادگیری اصول نقاشی به شما کمک می‌کند که بتوانید از مهارت‌های خود در طراحی استفاده و طرح‌های خلاقانه و زیبای خودتان را ترسیم کنید.

آموزش طراحی چهره

آموزش نقاشی چهره با مداد را برای افرادی که به‌تازگی طراحی را آغاز کرده‌اند پیشنهاد می‌کنیم. با استفاده از این روش شما می‌توانید بهترین طرح ها را ترسیم نمایید.

شما باید با اصول اولیه و ابزار موردنیاز طراحی صورت آشنا شوید تا بتوانید کار خودتان را به بهترین شکل انجام دهید.

سفارش نقاشی چهره

به‌طورکلی طراحی و نقاشی با مداد صورت، روش متفاوتی از آموزش طراحی چهره در منزل است اما اگر به دنبال یادگیری حرفه‌ای طراحی هستید می‌توانید از این روش استفاده کنید.

استفاده از تکنیک سایه زدن و نقاشی با مداد نسبت به نقاشی با رنگ‌های دیگر، مزایای زیادی دارد که مهم‌ترین آنها سرعت و سهولت در یادگیری است.

نقاشی با مداد با ابزار مختلفی مانند مدادتراش یا مداد چشم انجام می‌شود. بااین‌حال، مهم‌ترین و اولین چیزی که برای آموزش طراحی چهره به کودکان و نوجوانان نیاز دارید، یک مداد یا حتی ماژیک یا مدادشمعی و رنگ موردعلاقه خودتان است.

یادگیری آناتومی به شما کمک می‌کند که با کمک شکل‌دهی بدن، شکل‌های دقیق صورت، خطوط فک و گونه‌ها را بسازید.

به‌عنوان یک مبتدی، طراحی و آناتومی صورت درنظرگرفتن جزئیات صورت و بدن به شما کمک می‌کند که یک مدل طراحی عالی را برای خودتان در نظر بگیرید.

 در ابتدا باید مداد مناسب انتخاب کنید. اگر طراحی مبتدی انجام می‌دهید، مداد مخصوص مداد طراحی، مناسب شماست.

شما برای طراحی با مداد به رنگ و سایه خاصی از رنگ نیاز دارید، مداد طراحی برای مدادهای رنگی نیز به کار می‌رود.

البته می‌توانید برای ایجاد تعادل در رنگ و سایه‌ها از ماژیک نیز استفاده کنید.

سفارش طراحی چهره سیاه ‌قلم

نقاشی سیاه ‌قلم از جذاب‌ترین تکنیک‌ های نقاشی محسوب می‌شود. این روزها طراحی چهره سیاه ‌قلم طرف‌داران بیشتری دارد.

طراحی چهره سیاه قلم

نقاشی سیاه ‌قلم در واقع نوعی نقاشی با سایه رنگ‌های سیاه بر روی بوم است. به این معنا که رنگ‌ های مورداستفاده در این روش در لایه‌ های مختلف بوم به‌صورت کامل با یکدیگر ترکیب شده و رنگ‌ آمیزی می‌شوند.

در این تکنیک رنگ‌ آمیزی که اغلب آن را با نام نقاشی سیاه ‌قلم می‌شناسند، رنگ به‌صورت کامل از روی بوم جدا نشده و فقط کمی روشن‌تر از رنگ اصلی خواهد بود.

استفاده از قلم و زغال برای طراحی سیاه ‌قلم یکی از روش‌ های نقاشی کردن رنگ ‌ها در دنیای طراحی و نقاشی است. به طوری که با استفاده از آن‌ها می‌توانید در محیط‌های داخلی مانند خانه، ادارات و یا حتی فضای باز به طراحی و نقاشی بپردازید.

نقاشی سیاه ‌قلم به دلیل نمایش تصاویر با استفاده از کنتراست رنگ‌ها جذابیت بالایی دارد. با استفاده از مداد یا زغال به‌تدریج یاد می‌گیرید چهره‌ها و مناظر مختلفی را طراحی کنید.

طراحی‌های هایپر رئال طرف‌دار زیادی دارد و جزو پرفروش‌ترین آثار هستند. این نقاشی‌ها معمولاً با قلم‌مو کشیده می‌شوند.

از این نقاشی‌ ها در نمایشگاه‌ ها استفاده‌های بسیار زیادی می‌شود. برای خلق این آثار باید اصول هنری، تکنیک‌ ها و اصول طراحی را به‌خوبی بدانید.

نقاشی سیاه ‌قلم چیست؟

در نقاشی با مداد و زغال، با تکنیک‌هایی چون کشیدن خط‌های نازک، برجسته‌کردن خطوط و رنگ‌های متضاد، به‌طورکلی شما شاهد طراحی‌های بی‌نظیر هستید.

نقاشی با مداد و زغال برای طراحی‌های هایپر رئال استفاده می‌شود. در این نوع از نقاشی‌ها طرح‌ها و اشکال در مقابل یک یا چند عکس کوچک کشیده می‌شوند.

در مقابل این نوع از نقاشی‌ها از قلم ‌مو ، زغال و بوم نقاشی استفاده می‌شود.

طراحی صورت دختر بچه

رنگ ‌ها و سایه‌های مختلف رنگ‌هایی نقاشی سیاه ‌قلم باعث خلق اثر هنری جذابی می‌شود که در نوع خود بی‌نظیر است. این سبک از طراحی صورت  نسبت به دیگر انواع نقاشی از تنوع رنگ بیشتری برخوردار است.

به همین دلیل می‌توان این نوع از نقاشی را نوعی نقاشی سیاه ‌قلم نامید.

این نوع از طراحی چهره دارای تنوع بالایی از نظر رنگ است و رنگ‌های آن با هم فرق دارند. به گونه ای که برای خلق آن  رنگ‌ها باید در تضاد هم باشند.

به‌عنوان‌مثال، رنگ‌ های نقاشی‌ های سیاه ‌قلم با رنگ‌ های نقاشی آبرنگ متفاوت است.

این تفاوت در رنگ‌ها به دلیل استفاده از کاغذهای رنگ‌آمیزی مختلف است. همچنین استفاده از زغال در نقاشی‌های سیاه‌قلم سبب می‌شود تا رنگ‌های استفاده شده روی کاغذ سفید باقی بمانند.

سفارش طراحی چهره برای تبریک تولد

نقاشی چهره برای تبریک تولد یک هدیه یونیک و جذاب محسوب می‌شود. فرقی ندارد که چهره یک دختر جوان باشد یا یک مرد میان ‌سال ، درهرصورت با استفاده از مدل‌های موجود در بازار، می‌توانید خودتان را برای یک تولد هیجان‌انگیز آماده کنید.

یک ایده خوب برای جشن تولد استفاده از مدل‌ های مختلف است.

از مدل‌های زیبا و شیک تا مدل‌ های فانتزی و شاد می‌توانید برای ارائه یک هدیه دخترانه لاکچری و زیبا استفاده کنید.

طراحی صورت برای تولد در واقع با احساسات و عواطف همراه است و به‌عنوان یک هدیه می‌تواند حس خوبی به هدیه گیرنده بدهد.

البته شاید به‌خاطر سن‌ و سال، شما را فردی احساساتی و مغرور نشان دهند اما باز هم مهم‌ترین هدیه‌ ای است که می‌توانید برای مناسبت‌هایی مثل تولد برای کسی که دوستش دارید و به‌خصوص، خواهر یا برادر یا دوست صمیمی‌تان، هدیه بدهید.

نقاشی آبرنگ چهره

در نقاشی صورت می‌توانید از طرح‌های شاد و کودکانه استفاده کنید. استفاده از طرح‌های کارتونی و شاد با استفاده از رنگ‌های شاد، می‌تواند هدیه‌ ای دوست‌داشتنی برای عزیزانتان باشد.

در این سبک از کار می‌توانید از اشکال ساده مثل و برای کشیدن این عکس‌ها استفاده کنید. همچنین در این بخش می‌توانید از ایموجی‌های جذاب هم استفاده کنید.

در این مرحله، یک کارت‌ پستال بزرگ به شکل قلب درست کنید. با این کار می‌توانید تصویر چهره مورد نظر را در ابعاد بسیار بزرگ روی کارت ‌پستال چاپ و یک گیفت زیبا برای تولد دوستان و آشنایان بسازید. یکی از اندازه‌های رایج سفارش طراحی چهره در واقع طراحی چهره a4 است.

نقاشی چهره هدیه‌ای برای سلبریتی محبوبتان

این روزها هر فرد مشهوری حداقل یک فن پیج یا صفحه طرف‌داران دارد. یکی از علاقه‌مندی هنرمندان مختلف طراحی چهره افراد محبوبشان است و استقبال سلبریتی‌ها از این نوع هدایا نیز باعث شده افراد بیشتری به سمت طراحی چهره افراد سلبریتی بروند.

گروه BTS  این روزها در میان نسل جوان طرف‌داران خاص خود را دارد. به همین دلیل طراحی چهره BTS در بین جوانان و نوجوانان طرف‌دار خاصی دارد.

ممکن است تصور کنید این گروه تنها در بین قشر نوجوان طرف‌دار دارد اما در کمال تعجب افراد در سنین بالاتر نیز از جمله طرف‌داران این گروه محبوب به شمار می‌روند و حتی جویای نقاشی چهره BTS  هستند.

به نظر طرف‌داران این گروه، طراحی صورت BTS یک هدیه ماندگار برای سلبریتی‌های محبوبشان است.

نقاشی فانتزی

شاید یکی از زیباترین و جذاب‌ترین طرح‌های نقاشی خصوصاً برای نسل جوان، نقاشی فانتزی است.

نقاشی‌ های فانتزی در سبک‌ های مختلف از جمله طبیعت، منظره، انسان‌های حقیقی و حتی موجودات خیالی طراحی شده‌اند.

در حال حاضر طراحی فانتزی چهره یکی از پرطرف‌دارترین سبک‌های نقاشی در جهان محسوب می‌شود.

طرح نقاشی فانتزی صورت یکی از سبک‌های جذاب نقاشی است که علاوه بر زیبایی‌های خاص این سبک، خلاقیت در انجام آن نیز اهمیت زیادی دارد.

امروزه در ایران هم از این سبک فانتزی طرف‌داران خاص خود را پیدا کرده و حتی در میان قشر جوان هم به محبوبیت بالایی دست‌یافته است.

این نوع طراحی یکی از سبک‌هایی است که در آن بیشتر از هر سبک دیگری از طراحی استفاده می‌شود.

این سبک از نقاشی شامل تصاویری به همراه خطوط است که با قلم‌مو کشیده می‌شود. این نوع طراحی با توجه ‌به سبک و حال و هوایی که دارد می‌تواند در سبک‌ های نقاشی دیگر هم به کار برده شود.

در نقاشی فانتزی با استفاده از تصاویر مختلف و شخصیت‌های کارتونی می‌توان فضایی فوق‌العاده زیبا خلق نمود.

شما می‌توانید این سبک از طراحی را در هر سبکی که دوست دارید، اجرا کنید و نتیجه کار خود را ببینید. یکی از ویژگی‌های اصلی نقاشی ‌های فانتزی چهره ، به‌کاربردن رنگ‌ های شاد در آن‌ها است که این کار به جذابیت آن‌ها می‌افزاید.

طراحی آبرنگ

ترکیب قرص‌‌های رنگی آبرنگ و آب و هنر شما تصاویر جذابی را می‌تواند خلق کند که تا ساعت‌ها چشم را به خود خیره کند.

قیمت طراحی چهره انسان با مداد

طراحی آبرنگ نیز از تکنیک‌های پر طرف‌دار نقاشی است. از این هنر می‌توان برای ایجاد آثار هنری زیبا و خلاقانه استفاده کرد.

شما می‌توانید از رنگ‌ های طبیعی و واقعی به‌جای رنگ‌ های شیمیایی برای خلق اثر خود بهره ببرید. این نقاشی ‌ها در سایز کوچک تا بزرگ و برای هر سلیقه ‌ای می‌تواند جذاب باشد.

می‌توانید برای نشان‌دادن زیبایی طبیعت از رنگ‌‌های روشن و ملایم و یا تیره و به‌اصطلاح پالت ‌های رنگی مختلف برای خلق آثار هنری و خلاقانه استفاده کنید.

استفاده از رنگ‌‌های روشن برای طراحی چهره با آبرنگ می‌تواند باعث شود تا چشمان شما را بیشتر درگیر کند. استفاده از رنگ ‌های خنثی مانند رنگ‌ های سفید و مشکی می‌تواند باعث شود تا چشمان شما خسته نشود و حس خوشایندی را به شما القا کند.

استفاده از یک پالت رنگ و یا رنگ‌‌های تیره نیز می‌تواند باعث شود تا در چشم ‌های شما احساس سنگینی و خستگی ایجاد شود.

اگر می‌خواهید از هنر خود یک اثر هنری زیبا خلق کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از هنر نقاشی آبرنگ صورت استفاده کنید.

اگر در نقاشی چهره با آبرنگ مبتدی هستید اما به نقاشی از روی تصاویر رنگی علاقه‌مند هستید می‌توانید از این هنر استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که تکنیک‌ های نقاشی آبرنگ می‌تواند با سایر تکنیک‌های نقاشی ترکیب شود. برای رنگ‌آمیزی با آبرنگ، به یک مداد مشکی بزرگ و رنگ موردعلاقه خود نیاز دارید.

ابتدا مقداری از رنگ موردنظر خود را به مداد مشکی می‌زنید و سپس رنگ را به روی کاغذ اسپری می‌کنید و به همین ترتیب ادامه می‌دهید تا زمانی که رنگ تمام شود. در مرحله بعدی می‌توانید از قلم ‌مو برای شکل‌دادن به طرح خود استفاده کنید.

نقاشی a سه ‌بعدی

هرآنچه که ذهن را فریب دهد و به طرح‌ها و نقاشی‌ ها حالت زنده بدهد در میان طرف‌داران هنر از جذابیت بالایی برخوردار است.

نقاشی a سه ‌بعدی نیز از این گروه است. این روزها در کنار شکل سنتی نقاشی تکنیک ‌ها و سبک‌ های جدید نقاشی حرفی برای گفتن پیدا کرده‌اند.

خلاقیت و آوردن سبک‌های جدید نقاشی و طراحی چهره زیبا و حرفه ای به‌راحتی می‌تواند کمک کند در مدت کوتاه‌تری طرف‌داران زیادی جذب کنید.

گویی این دوره به نام دوره خلاقیت ثبت شده است. هر آن چیزی که جذاب و جدید باشد به‌سرعت قادر است در میان مردم رواج پیدا کند و طرف‌داران زیادی را برای هنرمند به ارمغان بیاورد.

سخن پایانی

در این مطلب از سایت محتوانایس در خصوص نکات مهم هنگام نقاشی کردن صحبت کردیم. در صورتی که قصد ثبت سفارش طراحی سیاه قلم را دارید با ما در ارتباط باشید. جهت ثبت سفارش طراحی چهره با محتوانایس تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *