پوستر تبلیغاتی

چگونه نوشته های روی بنر را پاک کنیم؟

نحوه پاک کردن نوشته‌ های روی بنر

نحوه پاک کردن نوشته‌ های روی بنر

در دنیای امروزی استفاده از بنرها برای تبلیغات بسیار رایج و پُر کاربرد است. گاهی اوقات بر روی بنرها، نوشته‌ها یا عکس‌هایی چاپ می‌شوند که به هر دلیلی می‌خواهیم آن‌ها را پاک کنیم. برای پاک کردن چاپ روی بنرها و به طور کلی وسایل پلاستیکی روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانیم بسته به امکانات موجود، یکی از آن‌ها را انتخاب کنیم. همچنین برخی مواقع ممکن است روی بنر یا سایر وسایل پلاستیکی به وسیله ماژیک نوشته‌ هایی باشد که با دستمال و روش‌های معمولی قابل پاک کردن نباشد.

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که به دنبال یافتن راه حل برای پاک کردن نوشته یا چاپ روی پوستر تبلیغاتی و سایر وسایل پلاستیکی هستید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با چند روش مؤثر و کاربردی آشنا کنیم.

روش‌ های پاک کردن چاپ روی بنر و وسایل پلاستیکی

همه ما می‌دانیم که چاپ روی بنر تبلیغاتی و سایر وسایل پلاستیکی به وسیله آب یا دستمال خیس از بین نمی‌روند و برای پاک کردن آن‌ها نیاز است تا از روش‌های دیگری بهره ببریم. برای این که بدانید چگونه نوشته‌ های روی بنر را پاک کنیم، چند روش مختلف را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. این روش‌ها عبارتند از :

  • روش اول : استفاده از انواع تمیز کننده‌های پلاستیکی

از آنجایی که چاپ و نوشته‌ های روی بنر و سایر وسایل پلاستیکی به وسیله شوینده‌های معمولی از بین نمی‌‎روند، باید برای پاک کردن آن‌ها از نوعی تمیز کننده که خاصیت اسیدی دارد، استفاده شود. با توجه به این که خاصیت اسیدی در این نوع پاک کننده‌ها ضعیف است، باعث آسیب به سطح بنر و سطوح پلاستیکی نمی‌شود. به همین دلیل برای پاک کردن چاپ نوشته‌ها و یا خطوط ایجاد شده با ماژیک، می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. برای استفاده از این تمیز کننده‌ها کافی است مقداری از آن را بر روی قسمت مورد نظر بپاشید و با یک پارچه تمیز سطح مورد نظر را پاک کنید.

  • روش دوم : استفاده از الکل

الکل می‌تواند رنگ را به خوبی در خود حل کند، به همین دلیل گزینه بسیار مناسبی برای پاک کردن چاپ و نوشته روی بنر و وسایل پلاستیکی است. از طرفی دسترسی به الکل بسیار آسان است و در بیشتر خانه‌ها الکل صنعتی موجود است. تنها کافی است یک دستمال آغشته به الکل را بر روی سطح مورد نظر بکشید تا به تدریج چاپ یا نوشته روی بنر، شروع به کم رنگ شدن کند. این کار را باید تا جایی ادامه دهید که چاپ یا نوشته به صورت کامل از بین برود. از مهم‌ترین مزایای استفاده از این روش، عدم آسیب به سطح و طراحی بنر یا وسیله پلاستیکی و نیز نداشتن خطر برای فرد است.

  • روش سوم : استفاده از استون یا لاک پاک‌کن

یک حلال بسیار قوی برای انواع رنگ‌ها، استون یا لاک پاک‌کن است. بدین ترتیب شما به راحتی می‌توانید چاپ و نوشته روی بنر و وسایل پلاستیکی را پاک کنید. تنها کافی است سطح مورد نظر را تمییز کرده و به کمک یک پارچه تمیز یا مقداری پنه آغشته به استون، سطح مورد نظر را پاک کنید. از آنجایی که استون ماده‌ای فرار است، پس از اتمام کار، دیگر نیازی به شست‌وشوی سطح بنر یا وسیله پلاستیکی با آب نخواهد بود.

  • روش چهارم : استفاده از سرکه

یکی دیگر از مواد رایج موجود در خانه، سرکه است که برای پاک کردن چاپ یا نوشته‌ های روی بنر و وسایل پلاستیکی مؤثر است. از انجایی که سرکه نیز دارای خاصیت اسیدی است، می‌تواند چاپ و نوشته را به خوبی پاک کند. از طرفی دسترسی به سرکه بسیار ساده بوده و به آسانی می‌توان آن را تهیه کرد. تنها کافی است بنر یا وسیله پلاستیک را در آب گرم قرار داده، سپس ان را بیرون آورده و با سرکه بشویید.

  • روش پنجم : استفاده از انواع کرم مرطوب کننده دست و صورت

شاید باور این مورد برایتان دشوار باشد اما باید بگوییم که کرم مرطوب کننده دست و صورت نیز می‌تواند چاپ و نوشته روی بنر یا وسیله پلاستیکی را از بین ببرد. چرا که کرم‌های مرطوب کننده دست و صورت، از مواد شیمیایی مختلفی ساخته شده‌اند و می‌توانند رنگ‌ها را در خود حل کنند. برای این منظور کافی است مقداری از کرم را روی سطح مورد نظر قرار دهید و اجازه دهید تا به مدت چند ساعت، کرم بر روی آن سطح باقی بماند. سپس با استفاده از مقداری پنبه، چاپ و نوشته روی بنر و سطح پلاستیکی را پاک کنید.

سخن پایانی

در این مطلب آموختیم که «چگونه نوشته روی بنر را پاک کنیم» و در ادامه به بررسی روش‌های مختلف برای انجام این کار پرداختیم. با استفاده از این روش‌ها به راحتی می‌توان نوشته یا چاپ روی بنر و سایر وسایل پلاستیکی را بدون هیچگونه آسیبی به سطح آن، از بین برد. شما نیز می‌توانید بسته به امکانات موجود، یکی از این روش‌ها را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *