آموزش پریمیر

آموزش Merge کردن فایل ها در پریمیر | ترکیب دو فیلم در پریمیر + ویدئو

آموزش Merge کردن فایل ها در پریمیر

نحوه Merge کردن فایل ها در پریمیر

در این بخش از آموزش پریمیر به Merge کردن فایل ها در پریمیر یا یکی کردن چند فایل در یک فایل می‌پردازیم. ممکن است یک فایل ویدئویی را در اختیار داشته و بخواهید صوت آن را تغییر داده و فایل دیگری را جایگزین کنید، به گونه‌ای که آن‌ها با هم ترکیب شده و در انتها، یک ویدئو با تصویر فایل اول و صوت فایل دوم در اختیار داشته باشیم. در این حالت برای Merge کردن فایل ها در پریمیر کافی است یک فایل ویدئویی را برگزینید و روی آن راست کلیک کنید و گزینه Unlink را انتخاب نمایید تا فایل صوت و ویدئوی آن از یکدیگر جدا شود. سپس روی فایل صوتی کلیک کرده، Delete را از صفحه کلید انتخاب کنید تا فایل مورد نظر حذف شود.

چگونه چند لایه را در پریمیر با هم ادغام کنیم؟

 

در حال حاضر فایل موجود بدون صدا است. اکنون زمان آن رسیده که یکی از صداهایی که در لیست صدا قرار دارد، انتخاب کنید و در بخش تایم لاین قرار دهید. با قرار دادن لغزنده روی ویدئو و انتخاب ابزار Razor Tool، صوت را در قسمتی که ویدئو تمام می‌شود به اتمام برساندید و باقیمانده آن را حذف کنید. با جابه‌جایی فایل ویدئویی مشاهده خواهید کرد که فاصل صوتی جابه‌جا نمی‌شود، چراکه آن‌ها را  Unlink کرده، فایل صوتی ویدئو را حذف و فایل صوتی جدید را جایگزین کردید.

برای Merge کردن فایل ها در پریمیر یا لینک کردن و پیوند دادن آن‌ها به یکدیگر، ابتدا فایل‌های مورد نظر را به حالت انتخاب درآورید. در این حالت، روی آن‌ها راست کلیک کرده و گزینه Nest را انتخاب کنید تا پنجره Nested Sequence Name باز شود.

در این پنجره می‌توانید برای آن یک نام انتخاب کنید (به عنوان مثال طبیعت) و Ok کنید. این بار با جابه‌جایی فایل ویدئویی خواهید دید که فایل صوتی انتخاب شده نیز همزمان با آن جابه‌جا می‌شود.

روش‌های دیگر ادغام کردن لایه ها در پریمیر

از دیگر روش‌های موجود برای Merge کردن فایل ها در پریمیر آن است که در ابتدا، فایل‌های مورد نظر برای Merge کردن را انتخاب کنید، سپس روی یکی از آن‌ها راست کلیک کرده و گزینه Link را بزنید. بدین ترتیب مشاهده خواهید کرد که فایل ویدئویی و صوتی موجود با یکدیگر لینک شده‌اند.

در این حالت اگر CTI را در ابتدا قرار داده و Play کنید، خواهید دید که بین فایل صوتی و فایل ویدئویی یک پیوند ایجاد شده و به طور همزمان با یکدیگر پخش می‌شوند. اگر دوباره فایل‌ها را از حالت لینک خارج کرده یا به عبارتی روی یکی از فایل‌های انتخابی راست کلیک کنید و گزینه Unlink را بزنید، فایل ویدئویی و صوتی از هم جدا می‌شوند. مجدداً فایل‌ها را انتخاب کرده و روی یکی از آن‌ها راست کلیک کنید. این بار به جای استفاده از گزینه Nest یا Link از Merge Clips استفاده کنید.

بدین ترتیب پنجره‌ای نمایش داده خواهد شد که پس زدن دکمه Ok اگر ویدئو را حرکت دهید، مشاهده می‌کنید که فایل ویدئویی و فایل صوتی با یکدیگر Merge شده‌اند و نسخه‌ای از فایل در پنجره Project قرار گرفته است. اگر CTI را در ابتدا قرار داده و Play کنید، خواهید دید که بین فایل صوتی و فایل ویدئویی یک پیوند ایجاد شده و به طور همزمان با یکدیگر پخش می‌شوند. در این حالت گاهی ممکن است بخواهید مکان فایل را تغییر دهید، اما قادر به جابه‌جایی آن نخواهید بود. اگر هنگام ساخت موشن گرافیک یا ساخت استوری موشن تبلیغاتی خود با چنین شرایطی مواجه شدید، در فضای خالی راست کلیک کرده و گزینه Ripple Delete را انتخاب کنید تا بتوانید مکان فایل را تغییر دهید و به ابتدای CTI منتقل نمائید.

سخن پایانی

در ادامه نحوه Merge کردن فایل ها در پریمیر را مورد بررسی قرار داده و روش‌های مختلف آن را با یکدیگر مرور کردیم. به یاد داشته باشید که ترتیب لایه‌ها به هنگام Merge کردن فایل ها در پریمیر از اهمیت به سزایی برخوردار است. چرا که در غیر این صورت ممکن است خروجی تغییر شکل پیدا کند.

1 دیدگاه در “آموزش Merge کردن فایل ها در پریمیر | ترکیب دو فیلم در پریمیر + ویدئو

  1. فرداد گفت:

    خیلی عالی بود🙏🙏🙏🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *